For details about each event of each competition, including judges' scoring, please see icenetworks.com.
Juvenile Dance | ||
Katherine Gourianova | Washington FSC | 3 |
Andrew Hickey | Washington FSC | |
Whitney Miller | University of Delaware FSC | 2 |
Grant Lorello | University of Delaware FSC | |
Hannah Pfeifer | IceWorks SC | 1 |
Alexander Petrov | Hershey FSC | |
Juvenile Pair | ||
Hannah Bisbing | Hershey FSC | 1 |
Jack Newberry | N/A | |
Emma Chinault | Southwest Florida FSC | 2 |
Noah Chinault | Southwest Florida FSC | |
Juliana May | SC Of Southern New Jersey | 3 |
Cody Dolkiewicz | SC Of Southern New Jersey | |
Intermediate Dance | ||
Stephanie Albrecht | SC Of Bridgewater | 5 |
David Cruikshank | Hickory Hill FSC | |
Jessica DeMaria | Beaver County FSC | 3 |
Dean Miller | Beaver County FSC | |
Meara Lorello | University of Delaware FSC | 4 |
William Dean | University of Delaware FSC | |
Rachel Parsons | Washington FSC | 1 |
Kyle MacMillan | Washington FSC | |
Elliana Pogrebinsky | Peninsula SC | 2 |
Ross Gudis | Washington FSC | |
Ramona Wright | SC of New York | 6 |
Matthew Loiacono | Rye FSC | |
Intermediate Pair | ||
Kay Bergdolt | SC of North Carolina | 1 |
Miles Addison | SC of North Carolina | |
Brooke Demetri | SC of New York | 5 |
Michael Chang | SC of New York | |
Audrey Goldberg | SC Of Southern New Jersey | 2 |
Joseph Dolkiewicz | SC Of Southern New Jersey | |
BriAnna-Marie Habeeb | Colonial FSC | 6 |
Timothy Habeeb | Colonial FSC | |
Katherine Maloney | Tidewater FSC | 4 |
Michael Johnson | Tidewater FSC | |
Molly Massarelli | SC of New York | 3 |
Daniel Durak | SC of New York | |
Alexandria Shaughnessy | SC of Boston | 7 |
James Morgan | SC of Boston | |
Novice Dance | ||
Jenna Dzierzanowski | Panthers FSC | 5 |
Vinny Dispenza | Panthers FSC | |
Danielle Gamelin | SC of New York | 2 |
Alexander Gamelin | SC of New York | |
Lorraine McNamara | Washington FSC | 4 |
Quinn Carpenter | Washington FSC | |
Danvi Pham | Washington FSC | 1 |
Vu Pham | Washington FSC | |
Kristina Rexford | Washington FSC | 3 |
Michael Parsons | Washington FSC | |
Kara Vick | Triangle FSC | 6 |
David Lenz | University of Delaware FSC | |
Novice Ladies | ||
Monika Chung | North Jersey FSC Inc | 6 |
Kylie Duarte | Colonial FSC | 12 |
Mia Eisenhandler | Gate City FSC | 7 |
Jenelle Herman | SC of Boston | 10 |
Jessica Hu | SC of North Carolina | 5 |
Abby Kimmelman | SC of New York | 3 |
Erynn Komes | SC of North Carolina | 11 |
Nicole Rajic | SC of New York | 2 |
Kirsten Seagers | SC of Wilmington | 9 |
Morgan Sowa | SC of Boston | 8 |
Courtney Taylor | SC of New York | 1 |
Allison Timlen | Columbia FSC (MD) | 4 |
Novice Men | ||
Ethan Amaral | SC of Lake Placid | 6 |
Michael Chang | SC of New York | 10 |
Harrison Choate | SC of Boston | 4 |
David Conley | SC of Boston | 8 |
Timothy Dolensky | Atlanta FSC | 1 |
Christopher Fernandes | Colonial FSC | 9 |
Marcus Mimidis | SC of Wilmington | 5 |
James Morgan | SC of Boston | 7 |
Adrian Rosenberg | Jamestown SC | W |
Emmanuel Savary | University of Delaware FSC | 2 |
Craig Segall | SC Of Southern New Jersey | W |
Austin Wagner | SC of Wilmington | 3 |
Novice Pair | ||
Kylie Duarte | Colonial FSC | 1 |
Colin Grafton | Colonial FSC | |
Caroline Knoop | Southwest Florida FSC | 5 |
Matthew Walsh | Southwest Florida FSC | |
Elizabeth Ma | Tidewater FSC | 7 |
Bryant Lampkin | Washington FSC | |
Katherine Maratea | SC Of Southern New Jersey | 6 |
Craig Segall | SC Of Southern New Jersey | |
Meredith Pipkin | University of Delaware FSC | 4 |
Brett Dunie Neustadt | Washington FSC | |
Morgan Sowa | SC of Boston | 2 |
David Leenen | SC of Boston | |
Marissa Spector | All Year FSC | 3 |
Christopher Nolan | Atlanta FSC | |
Lauren Vicik | Colonial FSC | W |
Joel Palladino | Colonial FSC | |
Junior Dance | ||
Lauri Bonacorsi | Peninsula SC | 2 |
Travis Mager | Columbia FSC (MD) | |
Anastasia Cannuscio | University of Delaware FSC | 1 |
Colin McManus | SC of Boston | |
Una Donegan | SC of Boston | W |
Andrew Korda | SC of Boston | |
Gabrielle Friedenberg | Washington FSC | 3 |
Benjamin Nykiel | Bowie FSC | |
Janine Halstead | SC of New York | 4 |
Robert Knopf | SC of New York | |
Junior Ladies | ||
Mariah Braxton | Columbia FSC (MD) | 10 |
Sydney Cusack | SC of Boston | 8 |
Haley Dunne | Washington FSC | 4 |
Heather-Joy Miller | SC of New York | 11 |
Christine Mozer | SC of New York | 6 |
Joanna Nishimoto | Washington FSC | 9 |
Keilani-Lyn Rudderham | SC of Boston | 5 |
Yasmin Siraj | SC of Boston | 1 |
Samantha Veloso | Washington FSC | 7 |
Amber Walczyk | Jamestown SC | 12 |
Kendall Wyckoff | Vermont SC | 2 |
Felicia Zhang | SC of New York | 3 |
Junior Men | ||
Alexander Aiken | Atlanta FSC | 3 |
Michael Chau | Southwest Florida FSC | 6 |
Peter Max Dion | SC of Boston | 4 |
Scott Dyer | Columbia FSC (MD) | 2 |
Colin Grafton | Colonial FSC | 10 |
Vincent Ip | SC of New York | 9 |
Alexander Laboy | Colonial FSC | 8 |
David Leenen | SC of Boston | 11 |
Matej Silecky | SC of New York | 12 |
Kevin Sun | University of Delaware FSC | 7 |
Lloyd Ting | SC of New York | 5 |
Alexander Zahradnicek | SC of Wilmington | 1 |
Junior Pair | ||
Haven Denney | Southwest Florida FSC | 2 |
Daniel Raad | Park FSC | |
Lauren Farr | Sun Valley FSC | 6 |
Kevin Curtis | SC of Wilmington | |
Olivia Gibbons | SC of Boston | 4 |
Tyler Harris | SC of Boston | |
Blake Rosenthal | SC of Wilmington | 5 |
Mac Kern | SC of Wilmington | |
Erika Smith | University of Delaware FSC | 1 |
Nathan Bartholomay | University of Delaware FSC | |
Felicia Zhang | SC of New York | 3 |
Taylor Toth | University of Delaware FSC | |
Senior Dance | ||
Grace Cho | IceWorks SC | 3 |
Dmitry Ponomarev | IceWorks SC | |
Lauren Corry | Washington FSC | 1 |
Alexander Lorello | University of Delaware FSC | |
Katie Wyble | Center Ice & Blades of Western Pennsylvania | 2 |
Justin Morrow | All Year FSC | |
Senior Ladies | ||
Melissa Bulanhagui | University of Delaware FSC | 2 |
Samantha Cesario | SC of New York | 3 |
Amanda Gordon | Amherst SC | 8 |
Jamie Kim | Atlanta FSC | 7 |
Allison Krein | Champlain Valley SC | 9 |
Camille Menendez | American Academy FSC | 12 |
Carly Milden | SC of Boston | 11 |
Kristine Musademba | Washington FSC | 4 |
Blake Rosenthal | SC of Wilmington | 1 |
Rebecca Stern | University of Delaware FSC | 5 |
Alexandra Volpicelli | SC of Boston | 10 |
Emily Young | Vermont SC | 6 |
Senior Men | ||
Robbie Crowley | Southwest Florida FSC | 7 |
Sam Dafoe | SC of New York | W |
Schuyler Eldridge | SC of Boston | 8 |
Aaron Gillespie | North Jersey FSC Inc | 6 |
Sam Gordon | SC of New York | 11 |
Colin Pennington | SC of New York | 5 |
Michael Quadrino | SC of New York | 9 |
Daniel Raad | Park FSC | 4 |
Shaun Rogers | SC of Wilmington | 1 |
Michael Solonoski | SC of New York | 3 |
Brad Vigorito | Lighthouse FSC Of Cape Cod | 10 |
Jason Wong | SC of Boston | 2 |
Senior Pair | ||
Marissa Castelli | SC of Boston | 1 |
Simon Shnapir | Colonial FSC | |
Tracy Tanovich | Southwest Florida FSC | 2 |
Michael Chau | Southwest Florida FSC |